Вижте кои са републиканските шампиони по бокс

Публикувано на: Декември 11, 2011 в 14:41 ч

Станаха ясни имената на всички републикански шампиони по бокс. Световният шампион за 2009 година Детелин Далаклиев надви без проблеми опонента си в категория до 56 килограма Йосиф Стойчев от НСА. Спортист №1 на България за 2009 не даде шанс на съперника си и спечели титлата с 22:5. Статуетката на един от най-изявените наши боксьори връчи неговият треньор и президент на клуб Мизия Александър Владимиров. Изненадата на турнира се получи при най-леките в категория от 46 до 49 кг, където Александър Александров от ЦСКА би на финала Георги Андонов от Левски с 14:3.

детелин далаклиев бокс mma bulgaria

Най-оспорваният двубой се състоя между Мариан Момчев от Добрич и Румен Мотовски от Спартак Плевен. Срещата завърши при равенство 6:6, а чрез компютърен анализ победата отиде при Момчев, който имаше 27:26 удари спрямо съперника си. За най-техничен състезател бе определен Детелин Далаклиев. В класирането по точки при клубовете първи е Левски с 38, а следват НСА с 27, Спатак Плевен, ЦСКА и т.н.

Ето всички шампиони в Плевен:

46 - 49 кг: Александър Александров (ЦСКА) - Георги Андонов (Левски) 14:3

52 кг: Стефан Иванов (Левски) - Димитър Георгиев (Тракиец Пазарджик) 12:9

56 кг: Детален Далаклиев (Мизия Плевен) - Йосиф Стоичев (НСА) 22:5 статуетката му връчи Александър Владимиров

60 кг: Елиан Димитров (НСА) - Ангел Димов (НСА) 11:6

64 кг: Ангел Христов (Левски) - Никола Николов (НСА) 9:5

69 кг: Симеон Чамов (ЦСКА) - Евгени Борисов не се качи заради лекарска забрана

75 кг: Мариан Момчев (Добрич) - Румен Мотовски (Спартак Пл) 6:6 (27:26)

81 кг: Абдула Арабие (Левски) - Стоимен Петров (Сторм София) 17:11

91 кг: Валентин Колачев (Спартак Пл) - Диан Петров от Спартак Пл не се качи

над 91 кг: Петър Белберов (Сторм) - Виктор Карасалиев от Елхово не се качи

За най-техничен: Деталин Далаклиев

В класирането: Левски 38 точки, НСА 27, Спартак Пл, ЦСКА 22, Сторм 17, Мизия Пл 17