Fedor Emelianenko срещу Brett Rogers

Публикувано на: Август 27, 2009 в 10:07 ч

Боецът от тежката категория Fedor Emelianenko ще направи дебюта си в Strikeforce срещу Brett Rogers тази есен.

Датата и мястото на състезанието още не са уточнени. По-рано този месец Coker заяви, че Emelianenko ще се състезава най-вероятно през ноември.

fedor emelianenko brett rogers

Emelianenko (30-1) има 26 поредни спечелени двубоя, които включват шампионската титла в PRIDE и победи над бившите шампиони от UFC Tim Sylvia и Andrei Arlovski.

Както Emelianenko, Rogers (10-0) има в последния си двубой нокаут в първия рунд срещу Arlovski. "Grim" победи Abongo Humphrey през април при дебюта си в Strikeforce, а пред това има три поредни победи в EliteXC.

Сега след като Fedor ще се бие срещу Rogers, Fabricio Werdum, който беше спряган да излезе срещу руснака, най-вероятно ще получи двубой срещу шампиона в тежката категория на Strikeforce Alistair Overeem през ноември или декември, а победителите ще се срещнат в 2010-та.