Хабиб: Тони Фъргюсън можеше да ме бие само след късметлийски удар
Наградите за 2011-та година в смесените бойни изкуства бяха раздадени в Лас Вегас. Те обхващат постиженията на спортистите от септември, 2011-та, до август, 2011-та.
Шампиона в полу-тежката категория на UFC, Jon Jones, спечели наградата за боец на годината. Jones ще се постарае да продължи успеха си и при срещата му с Lyoto machida в UFC 140 на 10-ти декември.
Shawn Tompkins беше почетен посмъртно за заслугите му към MMA.
Цялото събитие ще бъде излъчено на запис на 11-ти декември по Fox Sports.
Ето и всички новини от събитието:
Международен боец на годината
Номинирани: Michael Bisping, Alexander Gustafsson, Joachim Hansen, Alistair Overeem и Dennis Siver
Победител: Alistair Overeem
Зала на годината
Номинирани: Alliance MMA, Black House, Jackson’s MMA, Roufusport и Xtreme Couture
Победител: Black House
Рефер на годината
Номинирани: Herb Dean, “Big” John McCarthy, Dan Miragliotta, Josh Rosenthal и Mario Yamasaki
Победител: Herb Dean
Завръщане на годината
Номинирани: Marloes Coenen vs. Liz Carmouche в “Strikeforce: Feijao vs. Henderson,” Cheick Kongo vs. Pat Barry в UFC Live 5, Antonio Rodrigo Nogueira, Tito Ortiz и Joe Warren vs. Joe Soto в Bellator 27
Номинирани: Cheick Kongo
Най-добра екипировка
Номинирани: Bad Boy, Everlast, Hayabusa, Rival и Venum
Победител: Everlast
ММА журналист на годината
Номинирани: John Morgan, Gareth A. Davies, Josh Gross, Ariel Helwani и Ben Fowlkes
Победител: Ariel Helwani
Треньор на годината
Номинирани: Rafael Cordeiro, Eric Del Fierro, Cesar Gracie, Greg Jackson и Shawn Tompkins
Победител: Greg Jackson
Най-добра марка дрехи
Номинирани: Affliction, Bad Boy, Form Athletics, RVCA и TapouT
Победител: TapouT
Организация на годината
Номинирани: BAMMA, Bellator Fighting Championships, DREAM, Strikeforce и UFC
Победител: UFC
Медия на годината
Номинирани: “Inside MMA” по HDNet, MMAFighting.com, “MMA Live” по ESPN, MMAjunkie.com и Sherdog.com
Победител: MMAjunkie.com
Най-добри дрехи за тренировка
Номинирани: Bad Boy, Hayabusa, Jaco, Sprawl и Venum
Победител: Bad Boy
MMA личност на годината
Номинирани: Bruce Buffer, Jacob “Stitch” Duran, Joe Rogan, Bas Rutten и Burt Watson
Победител: Joe Rogan
Жена на годината в ММА
Номинирани: Marloes Coenen, Zoila Gurgel, Sarah Kaufman, Ronda Rousey и Miesha Tate
Победител: Miesha Tate
Излизане преди двубой на годината
Номинирани: Yoshihiro Akiyama в UFC 133, Vitor Belfort в UFC 133, Dave Herman в UFC 131, Mark Hominick в UFC 129 и Jason “Mayhem” Miller в DREAM.16
Победител: Jason “Mayhem” Miller
Най-внушителен боец на годината
Номинирани: Donald Cerrone, Daniel Cormier, Phil Davis, Demetrious Johnson и Brian Stann
Победител: Donald Cerrone
Ключ на годината
Номинирани: Chan Sung Jung vs. Leonard Garcia в UFC Fight Night 24, Pablo Garza vs. Yves Jabouin в UFC 129, Richard Hale vs. Nik Fekete в Bellator 38, Vinny Magalhaes vs. Viktor Nemkov в M-1 Challenge 25 и Tito Ortiz vs. Ryan Bader в UFC 132
Победител: Chan Sung Jung vs. Leonard Garcia в UFC Fight Night 24
Ринг момиче на годината
Номинирани: Arianny Celeste, Kelli Hutcherson, Brittney Palmer, Chandella Powell и Mercedes Terrell
Победител: Arianny Celeste
Ръководител на годината
Номинирани: Scott Coker, Lorenzo Fertitta, Marc Ratner, Bjorn Rebney и Dana White
Победител: Dana White
Нокаут на годината
Номинирани: Patricky “Pitbull” Freire vs. Toby Imada в Bellator 39, Cheick Kongo vs. Pat Barry в UFC Live 5, John Makdessi vs. Kyle Watson в UFC 129, Lyoto Machida vs. Randy Couture в UFC 129, и Anderson Silva vs. Vitor Belfort в UFC 126
Победител: Anderson Silva vs. Vitor Belfort в UFC 126
Двубой на годината
Номинирани: Jose Aldo vs. Mark Hominick в UFC 129, Dominick Cruz vs. Urijah Faber в UFC 132, Frankie Edgar vs. Gray Maynard в UFC 125, Nick Diaz vs. Paul Daley в “Strikeforce: Diaz vs. Daley” и Diego Sanchez vs. Martin Kampmann в UFC Live 3
Победител: Frankie Edgar vs. Gray Maynard в UFC 125
Боец на годината с награда Charles "Mask" Lewis
Номинирани: Dominick Cruz, Nick Diaz, Dan Henderson, Jon Jones и Anderson Silva
Победител: Jon Jones