Посрещнаха с овации Хамзат в Чикаго и освиркаха Дю Плеси
На турнира по ММА - MaxFight-26, една от най-интересните срещи се очаква да бъде тази на русенския боец Станислав Енчев, който ще се изправи срещу треньора по ММА и граплинг, японеца Кейсон Чен.
Кореспондент на mmabg.com, отиде в гр.Русе, за да разберем как се подготвя Станислав Енчев и какви са настроенията в лагера му преди мача срещу японския боец.
Как върви подготовката ти за турнира MaxFight-26?
Станислав Енчев: В отлична форма съм. Подготовката върви по план. Нямам контузии. Благодарен съм много на моите съотборници Светлозар Савов, Николай Алексиев и Светослав Захариев-Сисо, които ми помагат много.
Какво мислиш за противника си? Имаш ли информация за японеца Кейсон Чен срещу, когото ще се биеш на 11 февруари в гр.Банско?
Станислав Енчев: Нямам почти никаква информация за Чен. Виждал съм само негови снимки. Знам, че той е играещ треньор. По принцип никои противник не трябва да се подценява и към него се отнасям с нужното уважение. Очаквам от него същото отношение.
Имаш ли притеснения преди този мач?
Станислав Енчев: Притеснение има преди всяка среща. Най-важно е да се овладеят емоциите, защото много често пречат на самата игра.
Кои са ти приоритетите в момента? На игра в стойка ли наблягаш или на земя?
Станислав Енчев: Все пак спорта е ММА и трябва да си еднакво подготвен и в стойка и на земя. Не разчитам само на играта си на земя или в стойка, а тренира комплексно.
Какви умения трябва да притежава един ММА боец, за да има успешна кариера?
Станислав Енчев: На първо място силен дух и психика, воля за победа във всяко едно отношение и изключително много постоянство при тренировките.
Какво е спорта за теб?
Станислав Енчев: За мен спорта е начин на живот. Специално ММА ми доставя силни усещания, една огромна доза адреналин, малко слава и това ми харесва.
С какво се занимаваш, когато не тренираш?
Станислав Енчев: Когато не съм в залата или правя кросове или съм на някоя спортна площадка. Дори и вечер ми се е случвало в 2 през ноща да се събуждам и да изляза да бягам. Когато не тренирам пак тренирам.
За какво мечтаеш?
Станислав Енчев: Мечтая някои ден да имам мач в UFC. Това е много трудно но не е невъзможно.
Как стана така, че започна да се занимаваш с ММА?
Станислав Енчев: От малък съм имал желание да се занимавам с бойни изкуства, но майка ме спираше. За това чак на 18 години започнах да се занимавам с този спорт. До тогава се занимавах не професионално с бокс и граплинг.
Имало ли е момент, в които си искал да спреш да тренира и да се откажеш?
Станислав Енчев: Единствения момент, в който се бях разколебал бе, когато имах много тежка травма. Този момент беше съвсем за кратко. След като излязох от болницата и се възстанових се завърнах в залата с още по-голям хъс и желание за тренировки.
Има ли някои на който искаш да благодариш за нещо?
Станислав Енчев: Искам да благодаря на треньора ми Валентин Симеонов-Ларсона, който ме въведе изцяло в този спорт. Той е до мен през цялото време и ми помага много освен за развитието ми като боец и в личен план. Също да благодаря и на моето семейство, което ме подкрепя.
С кои би искал да се срещнеш на ринга?
Станислав Енчев: Много бих искал да получа шанс за реванш със Сотир Кичуков, от когото имам загуба със съдийско решение. Аз знам, че той е в отлична форма, но това изобщо не ме притеснява.
Благодаря ти много. Пожелавам ти успех на турнира MAXFIGHT-26 и много бъдещи успехи.
Станислав Енчев: Благодаря и аз.
Източник: mmabg.com