MMA.BG Live #16 - Животът на профи боеца

Добавено на декември 13, 2021
00:10:00 - Как тренират професионалните бойни атлети - методики, претрениране, подготовка за състезания и др.
01:10:00 - Хранене при професионалните спортисти - видове режими, високи спортни постижения без прием на месо, прием на кафе у др.
01:31:49 - Възстановяване - методики, добри практики за възстановяване след тежки натоварвания и за по-дълга кариера.
01:43:15 - Професионални планове за идната година
01:49:20 - Сваляне на килограми за канар - защо се прави, как се прави
02:04:30 - Мениджърите и управление на кариерата
02:08:03 - Феноменът Конър Макгрегър и влиянието му върху развитието на спорта и бойните атлети
02:18:50 - Приходи и разходи - как и кога започват бойните атлети да печелят
02:37:39 - Плановете за след спортната кариера
02:45:45 - Кое дава сила в трудните моменти?

Как се променя живота ти, когато решиш да преследваш кариера на професионален състезател?

В този епизод на подкаста за бойни изкуства MMA.BG Live Живко Стоименов и Руси Минев, заедно с черния колан и шампион по бразилско жиу-житцу Радослав Букоров, разглеждат всички аспекти на начина на живот на професионалните бойци.

Говорим за много от нещата, които остават скрити зад светлините на прожекторите. Говорим за успехите, радостите, но и за болката и лишенията.

В този подкаст, който се получи близо 3 часа, бяха казани много неща, които няма къде да чуете другаде и са полезни за всеки, който смята да се ориентира към професионална кариера като боен атлет, както и за всеки, който се интересува повече какво всъщност се крие зад няколкото минути на ринга, славните победи и имиджа на бойните атлети.
  • Руси Минев - една от изгряващите звезди в родния ММА, шесткратен шампион на България по ММА, трети на световното в Бахрейн и трети на европейското в Рим, а преди броени дни спечели шампионската титла в турнира на FNC - Armagedon 2 в лека категория.
  • Живко Стоименов - един от най-активните и атрактивни ММА бойци на България, с титли в граплинга и смесените бойни изкуства, с 13 победи на профи ринга, всички от които с нокаут или събмишън.
  • Радослав Букоров - един от най-дейните състезатели и треньори по бразилско жиу-житцу с черен колан и много титли зад гърба си. Отборът му от Варна е винги с много медалисти от организираните у нас състезания. Няколко седмици преди подкаста той спечели златен медал в международния турнир AJP International Pro.