Две първи места за България от квалификацията за Комбат Рестлинг в Сърбия

Публикувано на: Юни 17, 2015 в 07:48 ч

На 14 юни в Белград се проведе открито първенство на Сърбия по Комбат Рестлинг ( *хибриден стил между борба и граплинг), което е квалификация за световното първенство във Варна на 22 август 2015 г, България бе представена от трима състезатели.

Имащите вече визи за световното първенство Борис Величков и Нурал Назмиев се състезаваха на по-горни категории с цел обиграване , въпреки това те спечелиха титлите, съответно: Борис Величков до 90кг , а Нурал Назмиев до 100кг и в тежка категория. Нашите представители въпреки, че бяха по-леки от съперниците си , успяха да ги победят преди приключване на редовното време , използвайки задушаващи техники или ключове.

Третият ни представител е родения в България, но притежаващ испански паспорт- Ашо Ел Мансо, завърши четвърти. Спечели една среща , но контузия не му позволи да е конкурентен на останалите си съперници и зае четвърто място.

Домакините демонстрираха уважение към всички състезатели и липсваше агресия или традиционно освиркване към гостуващите отбори! В повечето държави завършиха националните квалификации и за мундиала във Варна ще пристигнат най-добрите атлети от четири континента.