Зареждане

Майкъл Пейдж не е доволен, че Конър Бен ще получи 15 милиона в Zuffa Boxing

Майкъл Пейдж не е доволен, че Конър Бен ще получи 15 милиона в Zuffa Boxing
Публикувано на: Февруари 26, 2026 в 02:00 ч
Сумата беше сензация. Петнадесет милиона долара за един-единствен мач с Конър Бен в Zuffa Boxing, боксовия клон на UFC, воден от Дейна Уайт, който също така е начело на UFC. Топ боецът Майкъл Пейдж наблюдаваше всичко и изпитваше най-вече разочарование. Докато UFC печели милиони чрез нови сделки, той се чуди на глас колко от това всъщност отива за бойците.

Огромният договор на Бен предизвиква вълнение в съблекалните. Не само за Пейдж, но и за големи имена като Шон О'Мали и Деметриъс Джонсън. Парите, времето и символиката засягат чувствително място в спорт, където заплащането на бойците е тема на дебат от години.

Пейдж беше ясен в скорошно интервю. Попитаха го дали е развълнуван от голямата сделка около партньорството с Paramount. Отговорът му беше прост: какво означава това за бойците? Според него лекото увеличение на бонуса означава малко, когато боксьор получава 15 милиона долара за едно-единствено представяне.

Той посочи и Дейна Уайт, който отдавна флиртува с бокс и други проекти. Пейдж смята, че получаването на такава сума от спортист извън UFC изпраща грешно послание, особено сега, когато бонусите са увеличени до 100 000 долара плюс 25 000 долара за финал, но структурните промени остават непроменени.

„Това не е нещо, от което съм доволен. Разочароващо е колко високо Дейна Уайт цени хората извън спорта, който изгради репутацията му. Това е всичко, което ще кажа по въпроса. Харесвам Конър Бен, но той не е далеч от най-добрите в своята област. Мразя да чувам истории за бойци, стигащи до върха на кариерата си в UFC, и все още са разорени. Това просто не би трябвало да съществува. Това е нещо, от което хората се оплакват. Франсис Нгану беше световен шампион в тежка категория и беше разорен, вземайки пари назаем от свой приятел, Камару Усман. Защо изобщо е бил в тази ситуация, е въпросът за мен.“, каза Пейдж.

Реакциите не се ограничиха само до Пейдж. Звездата на UFC Шон О'Мали каза в подкаста си, че дори не е познавал Бен преди обявяването. Той подчерта колко много работа е вложил Бен в името и имиджа си, като никога не е доближавал 15 милиона долара за един мач. Той обаче каза също, че няма да го приеме лично, ако сделката има бизнес смисъл.

Бившият шампион Димитриъс Джонсън се съгласи. Той също никога не беше чувал за Бен. Той се зачуди на глас дали топ претенденти като Хамзат Чимаев, Илия Топурия или Мераб Двалишвили печелят такива суми. Според Джонсън, това се усеща като демонстрация на сила от страна на Уайт.

Бен, който е с баланс 24-1 и победи Крис Юбанк-младши на разпродаден стадион „Тотнъм Хотспър“ през ноември, направи промяната след престой в Matchroom Boxing на Еди Хърн.

Хърн нарече напускането болезнено и изненадващо. По-късно той заяви, че бойците от UFC сигурно са „потиснати“, виждайки подобна сделка. Уайт отвърна на удара на пресконференция след UFC Fight Night, като се нахвърли върху Хърн. Словесната война между двамата промоутъри стана толкова разгорещена, колкото и самият дебат за заплатите на бойците.


Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес