Когато мислите за истории в бойните изкуства, често чувате едно и също нещо. Чувате за аутсайдер, който идва от нищото, за да постигне всичко. Но боецът от UFC
Арман Царукян има съвсем различна история. Той е израснал в лукс, имал е всички възможности да живее охолен живот. Царукян избра да заслужи мястото си в тежкия свят на ММА. Не защото се налагаше, а защото искаше.
Арман е роден на 11 октомври 1996 г. в Грузия и се премества в Русия със семейството си на млада възраст. Баща му e успешен бизнесмен, така че Арман израства в комфортен живот. Докато други мечтаеха за луксозни коли, той вече караше такава на 18 години. Но вместо да се отпусне на плажа, той предпочете да влезе в клетката и да се докаже.
Арман притежава не само бойни изкуства, но и хумор. Две години заблуждаваше треньора си, че е мюсюлманин, докато всъщност беше християнин. Тази закачлива страна го прави обичан от фенове, но и от колеги. И все пак неговата отдаденост към спорта остава в основата на неговия успех.
На 18 януари 2025 г. Арман ще получи шанса да се докаже отново срещу
Ислам Махачев на UFC 311. Първата им битка през 2019 г. беше трудна битка, като Махачев в крайна сметка спечели. Но Арман впечатли, като го затрудни изключително много. Оттогава той изгради рекорд 9-1 и се смята за най-трудният претендент за титлата на Махачев.
Със силните си умения в борбата и подобрените удари Арман изглежда готов за предизвикателството. Махачев, от друга страна, остава шампион с почти перфектна техника. Феновете с нетърпение очакват как ще се развие този реванш. Ще успее ли богаташчето да мине своя най-тежък тест в кариерата си ?