Зареждане

Hendo: Тестостероновата терапия не значи нищо

Hendo: Тестостероновата терапия не значи нищо
Публикувано на: Ноември 5, 2013 в 15:28 ч

Dan Henderson ще се бие срещу Vitor Belfort в UFC Fight Night 32 на 9-ти ноември в Бразилия. Двамата вече имат един двубой зад гърба си в PRIDE 32 през 2006-та, когато Henderson взе победа със съдийско решение. Това ще е и първият път на двубой на "Hendo" в Бразилия от 1997-ма насам.

И двамата са един от най-известните лица на тестостероновата терапия. Belfort беше обект на критика от феновете преди време за употребата и, а Henderson отнесе значително по-малко неодобрение.
 
"Мисля че причината е, че той не пожела да се бие извън Бразилия без тази терапия. Понеже той има вече положителен допинг тест от преди, в САЩ няма да му разрешат да ползва терапията."

Henderson твърди, че се тества на всеки две седмици, за да види че всичко е в норма. При последния си двубой в UFC 161 срещу Evans, на "Hendo" не му бе позволена TRT. Въпреки че загуби срещата, боецът твърди, че не е усетил липсата и. Наскоро пък Belfrot излезе с изявление, че ще спре с TRT, ако получи двубой за титлата.
 
"Не я правя толкова често, а и не бях на нея по време на последния си двубой в Канада. Въобще не усетих разликите. За мен няма особено значение дали съм или не съм на TRT, особено за един двубой. По-важно е да си здрав, а това е начин на живот за мен. И разбира се какво докторите предписват на здрав човек. Така че това не е нещо, което е от значение за няколко месеца."

Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес