Каратеките на Емил Костов правят фурор на 'Белградски трофей'

Публикувано на: Октомври 3, 2017 в 10:43 ч
Източник: petel.bg
Каратистите на Емил Костов в "Ичи Геки" (Варна) спечелиха шест първи, две втори и едно трето място в международно отборно първенство по киокушин карате „Белградски трофей“ в столицата на Сърбия, съобщава petel.bg.

По покана на президента на сръбската карате киокушин федерация – Сенсей Зарко Петкович, 21 състезатели на БКА – IKO България, придружени от световния шампион шихан Емил Костов, взеха участие в тази надпревара. От тях 15 мериха сили  в международното първенство, в което взеха участие около 140 състезатели от Унгария, Полша, Черна гора, Иран, България и Сърбия.

Възпитаниците на „Ичи Геки" (Варна) от отбора на БКА-ИКО България заеха следните призови места в двете дисциплини – кумите и ката:
  • Богомил Костов – 1-во място ката и кумите;
  • Николай Николов – 1-во място ката и кумите;
  • Лора Кръстева – 1-во място ката и кумите;
  • Ангел Ангелов – 1-во място кумите и 2-ро място ката;
  • Деян Колев – 1-во място кумите и 2-ро място ката;
  • Сергей Чижик – 1-во място кумите и 3-то място ката;
В специалния двубой между България надигра Сърбия 4:2 победи.

Дилян Иванов победи с ипон в 1-вото продължение представителя на домакините, а Христо Попов надви опонента си с вазари още в редовното време. Кирил Боев триумфира над сръбския си съперник, а Събина Жекова след едно продължение заслужено спечели срещу 10 кг. по-тежката си противничка. Oспорвани бяха двубоите на Александър Атанасов и Петър Добрев, на които малко не им достигна да надвият сръбските каратеки.

Шихан Костов заедно със сенсей Гергана Апостолова-Костова, сенсей Зихни Хасанов и Борислав Калчев участваха в съдийския състав на първенството.

Това бе една много добра подготовка и опит за варненските каратеки, на които им предстои да вземат участие в национален план на държавното първенство по кумите и ката на 28-и и 29-и октомври в Кранево, и най-вече в международен план – европейското първенство през ноември в Букурещ.