Шест медала за българското бойно самбо в Минск

Публикувано на: Май 17, 2010 в 09:00 ч

Румен Димитров в категория до 82 кг. защити европейската си титла по бойно самбо, след като спечели златото на европейското първенство в Минск, Беларус. Димитров, който е брат на националния селекционер Росен Димитров, е и световен шампион. На финала той победи Александър Жуков (Русия).

Първа европейска титла в бойното самбо спечели Красимир Младенов в категория до 90 кг., след като на финала победи руснака Евгений Авдеев. Втори остана Костадин Табаков, който загуби финала в категория до 57 кг.

Бронзови медали спечелиха Петьо Пелевски (62 кг.) и Камен Георгиев (100 кг.). Така българите завършиха с два златни, един сребърен и три бронзови медала в бойното самбо. В спортното самбо в Минск, България спечели един златен медал на Мария Оряшкова (80 кг.) и шест бронзови отличия.