Зареждане

Шон Стрикланд: UFC подписват с най-неприятните боклуци

Шон Стрикланд: UFC подписват с най-неприятните боклуци
Публикувано на: Май 7, 2026 в 03:00 ч
Шон Стрикланд счита, че напоследък доминирането на руските бойци и техният стил, залагащ силно на граплинга, се отразява негативно на UFC и на ММА като цяло.

Противоречивият претендент в средната категория Стрикланд ще се опита да стане двукратен световен шампион в неделя в главния мач на UFC 328. И почти сигурно ще трябва да преодолее натиска на борбата, ако иска да детронира непобедения Хамзат Чимаев в Prudential Center в Нюарк.

През август Чимаев спечели пояса в задушаващ петрундов мач срещу Дрикус Дю Плеси. Феновете обаче бяха възмутени от мача, оплаквайки се от пълната липса на действие, докато той спечели с лекота за 25 минути.

След като беше попитан дали Насурдин Имавов ще бъде основният претендент за първата му защита на титлата в средна категория, ако спечели в неделя, Стрикланд се впусна в една от характерните си тиради срещу мюсюлманските бойци от Източна Европа и техния стил на бой.

„Чудя се дали UFC се събужда и казва: „Искам активно да съсипя спорта“?“ Да отидем и да вземем най-неприятните боклуци и да ги сложим в UFC. Мамка му на Танк Абът, мамка му на Мат Хюз, просто да отидем и да вземем най-неприятните копелета, пич. Мисля, че си направих шега с исляма, от което се опитвам да се въздържам, защото имам куп мюсюлмански приятели. Той каза нещо като „Аллаху Акбар“ [всъщност Стрикланд каза „Али Али Акбар“] в един от туитовете ми. 

Като вкарва тези копелета, независимо дали се бият или не, UFC на практика прави спорта непоносим за гледане. Внасяте хора, които не са съвместими с Америка, за които американците не дават и пукната пара, които не разбират Америка и никога не могат да бъдат американци. Така че това е едно от онези гадни неща, които UFC ще продължи да прави. Но аз не давам и пукната пара за Насурдин.“, размишляваше Стрикланд. 

Прав ли е Шон?

Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес