Иржи Прохазка не разчита на фиксирани графици, а на интуицията си. Докато другите бойци работят със стриктни хранителни планове, той избира свой собствен път. И този път го води към битка за титлата в UFC за пореден път. Той прави нещата различно от останалите.
Чехът преди това е работил с диетолог и е научил как храненето влияе на тялото му. Той се е задълбочил в науката и е анализирал от какво се нуждае. Въпреки това, впоследствие той избира различен подход. Той се освобождава от фиксирани графици и се вслушва в тялото си. Според него това не е хазарт, а съзнателен избор.
Сега той знае от какво има нужда и му се доверява. Този избор е в съответствие с начина, по който Прохазка тренира. Той е известен с уникалната си подготовка. Тренировките в гори, работата с превръзка на очите и почти духовният подход към битката са част от нея.
За него битката е нещо повече от просто физическа. Става въпрос за чувство, ритъм и фокус. Неговият начин на живот е в хармония с това.
„Нямам любимо ястие. За мен ястието трябва да е доброто гориво за тялото ми по време на тренировка. Работих с диетолог, за да науча как работи, анализирах тялото си. Но след това просто се ръководя от интуицията си.“, сподели Прохазка.
Той е в добра атлетическа позиция. Прохазка получава още един шанс за титлата в полутежка категория. Това е четвъртият му опит да достигне върха. След по-ранни загуби срещу Алекс Перейра, той се пребори завръщането си. Победите над Халил Раунтри и Джамал Хил го върнаха на позиция.
Методът му за покачване на тегло също се различава. Прохазка се справя с това в началото на подготовката си. Той сваля няколко килограма в седмиците преди битката. В последния ден той се придържа към прости правила. Теглото му вече е близо до лимита. С леки тренировки и малки корекции, той се претегля без големи проблеми.
В следващата си битка го очаква Карлос Улберг. За него това е огромна възможност да пробие. За Прохазка става въпрос за нещо друго. Той следва собствената си система, без фиксирани правила, но с увереност в това, което чувства.