Зареждане

Джъстин Гейджи: След загуби съм много по-опасен, отколкото след победи

Джъстин Гейджи: След загуби съм много по-опасен, отколкото след победи
Публикувано на: Май 24, 2026 в 02:00 ч
Джъстин Гейджи споделя, че е по-опасен след загуби, отколкото след победи.

Американската легенда в ММА признава, че да се научи да остава отдаден на процеса по време на успешните периоди е било едно от най-трудните предизвикателства в кариерата му. Гейджи ще се изправи срещу Илия Топурия в мач за обединение на титлата в лека категория на UFC Freedom 250 на 14 юни в Белия дом.

 
В интервю за Grind City Media преди битката той разсъждаваше върху психическото предизвикателство да поддържаш предимството си след победи.

"След загуби съм много по-опасен, отколкото след победи. Такъв е човешкият ум. Това е много, много трудна ситуация, в която да се намираш, когато имаш успех. Трудно е да останеш толкова отдаден на процеса, колкото е необходимо.", каза Гейджи.

Гейджи посочи загубата си с нокаут от Макс Холоуей на UFC 300 като рестарт, който го е подготвил за двете победи, които последваха, включително победата му за временната титла в лека категория над Пади Пимблет. Той е казвал и преди, че се радва, че загубата от Холоуей се е случила, заради това, което е отключила в него.

14 юни ще бъде третият опит на Гейджи да спечели безспорната титла в лека категория. Той отбеляза и една тенденция в загубите си в UFC, от която не е успял да се отърве.

"Загубил съм само от бивши шампиони или в битки за титлата. Очевидно това не е приятно. Не ми харесва тази част от кариерата ми.", каза Гейджи.

Какви са шансовете на Гейджи срещу Топурия?


Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес