Зареждане

Дакота Дичева: Странно е да се изправя срещу боец, когото обожавам

Дакота Дичева: Странно е да се изправя срещу боец, когото обожавам
Публикувано на: Юли 8, 2026 в 12:00 ч
Дакота Дичева направи честно признание преди сблъсъка си с Дениз Кийлхолц в категория муха за жени. Дичева разкри, че е фенка на Кийлхолц и е следяла кариерата ѝ.

 Двубоят Дичева срещу Кийлхолц е насрочен за съглавно събитие на PFL Ню Йорк на арената UBS в Лонг Айланд, Ню Йорк, на 11 юли. Мачът носи високи залози, тъй като победителката би могла да спечели възможност да се бие за вакантната шампионска титла на PFL в женската категория муха.

 Дичева, на 27 години, е непобедена в професионалната си кариера с рекорд от 15-0. Кийлхолц от своя страна е бивша кикбоксьорка, която влиза в двубоя с ММА рекорд от 9-5. Въз основа на бойните стилове на двете състезателки, техният мач може да бъде доминиран от ударна техника, което е популярно сред феновете на ММА.

"Развълнувана съм. Дениз е някой, когото гледам от дълго време. Гледах я, когато се биеше в кикбокс. Тя е една от любимите ми женски страйкъри," разкри ексклузивно Дичева пред Heavy Sports.

"Странно е сега да се изправям срещу нея. И когато за първи път ме насрочиха да се бия с нея преди време, трябваше да се откажа, което беше малко жалко. Коментирах често под публикациите ѝ и мачовете ѝ, като казвах: 'Браво, добра работа.' А сега ще се изправя срещу нея. Малко тежко е. Но в същото време знам срещу кого се изправям. Тя е друг страхотен страйкър и се радвам да съчетаем стиловете си и да видим какво ще се случи и кой ще излезе на върха."

 Докато Дичева се счита за фаворитка преди двубоя си с Кийлхолц, тя не подценява съперничката си. "Dangerous" е свързвана с потенциален мач срещу Лиз Кармуш, откакто PFL придоби Bellator. Кармуш, бивша шампионка на Bellator в категория муха при жените и ветеран от UFC, е най-голямото име, което е налично за Дичева.

"Този мач с Кармуш вероятно ще се случи, но просто не е нещо, на което се съсредоточавам в момента. За мен, знам че хората обичат да говорят за мен, но се изправям срещу Дениз и това е фокусът, който имам," каза Дичева .

 "Не се безпокоя да мисля какво ще се случи след моя мач в момента. Но да, ако това е мачът, който ще се случи, определено ще съм там в центъра на октагона, за да я посрещна."

Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес