Анджело Валенте почина на 51-годишна възраст. Той беше четирикратен световен шампион по кикбокс и икона на италианските бойни изкуства.
Валенте се бореше с продължително заболяване от 2015 година. Анджело беше известен със своята харизма и хъс. Той спечели множество национални и международни титли по кикбокс, савате и фул контакт. През 2006 г. той проведе два професионални двубоя в средна категория и спечели и двата.
Неговата фитнес зала „Kick and Punch“ в Пиеве Емануеле, близо до Милано, се превърна в тренировъчен център за топ спортисти, музиканти и известни личности. Футболни икони като Кристиан Виери и Паоло Малдини бяха редовни посетители. Звезди като рапъра Сфера Ебаста и телевизионната личност Елизабета Каналис също тренираха с него.
Каналис дори се изявяви на ринга два пъти. Валенте популяризираше кикбокса сред масите. Неговите представяния привличаха хиляди фенове. През 2024 г. той получава Бронзова палма за заслуги от Италианския олимпийски комитет (CONI) за приноса си към спорта.
Да почива в мир!