Зареждане

Олимпийската шампионка Ивет Горанова с два златни медала на турнир в Букурещ

Публикувано на: Ноември 1, 2022 в 16:24 ч
Sportal.bg
Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели два златни медала в 19-о издание на международния турнир по карате за всички възрасти, който се проведе в неделя в румънската столица Букурещ. Горанова беше специален гост на надпреварата и стана първа в две категории - "кумите" до 55 килограма и Оpen.

В състезанието участваха около 1400 спортисти от България, Румъния, Молдова и Украйна, а страната ни беше представена от 12 клуба.

Вицепрезидентът на БНФКарате Русалин Русалинов и личният треньор на Горанова Ангел Ленков също бяха сред официалните лица.

В класирането по медали на първо място е Карате клуб Цанев с 14 златни, 12 сребърни и 19 бронзови медала, клуб Самурай е на осма позиция с 4-4-10, Етър (Велико Търново) е 11-и с 4-1-0, Петромакс Плевен заема 15-о място с 3-3-5 медала и други.

На 5 и 6 ноември във Велико Търново предстои Национална купа по карате за всички възрасти.