4 златни медала за националите ни по Шотокан Карате-До в Черна Гора

Публикувано на: Април 20, 2019 в 07:33 ч
Снимка: Иван Георгиев
В гр. Бар, Черна Гора се проведе 9th SKDUN Европейско Първенство по Шотокан Карате-До и Европейска Кохай Купа с участието на над 30 държави.

В индивидуалните дисциплини европейски шампион в категория +87 стана Силвестър Гьолски, а Реми Бобев и Мартина Чан грабнаха златото в новата дисциплина на първенството – „Асай-рю Ката“.

При отборнтие съревнования българските национали станаха първи в най-престижната дисциплина – Кумите мъже.

Българските каратеки (мъже и жени) спечелиха общо четири златни, осем сребърни и седем бронзови медала в индивидуалните и отборни дисциплини.

Децата участници също допринесоха за успешното представяне. Благодарение и на тях България стана втора в общото класиране на европейското първенство. БФШК използва случая да поздрави най-малките и да им пожелае успехи, защото те са бъдещето на българското Шотокан Карате-До.

Европейското първенство се организира от Шотокан Карте–До на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations - SKDUN), чийто представител у нас е Българската Федерация Шотокан Карате-До (БФШК).