На 3-ти ноември 2018-та в град Монтана се проведе традиционния есенен турнир по бразилско жиу-житцу BJJ Montana Open.
В него участваха над 220 състезатели от България, Сърбия и Македония.
При децата отборното класиране е:
1. Zenith
2. Roots
3. Twisted JJ
При юношите отборно:
1. Zenith
2. Левски
3. Gracie Barra
При мъжете и мастърс дивизията отборната купа взе отбора на Zenith. На второ и трето място са Twisted JJ и Bruno Bastos.
В края на събитието някои от атлетите получиха по-висока степен колани и бяха поздравени както подобава.
Ето всички резултати от BJJ Montana Open 2018:Деца - 6-7 г.1. Максим Райков - Twisted JJ
2. Михаил Волченко - Bruno Bastos
3. Борис Московски - Twisted JJ
Деца - 8-9 г.1. Георги Блажевски - Roots
2. Георги Керемедчиев - Zenith
3. Мартин Иванов -Zenith
3. Марко Панчевски - Roots
Деца - 10-11 г.-30 кг1. Илиян Калайджийски - Zenith
2. Симеон Йорданов - Gringo
3. Martin Hristow - Bruno Bastos
-38 кг1. Борислав Петров - Zenith
2. Зоран Колевски
3. Виктор Пенчев - Zenith
3. Трифон Райков - Twisted JJ
+42 кг1. Лъчезар Георгиев - Zenith
2. Стоян Стичков - Zenith
3. Дамян Петровски - Roots
Деца - 12-13 г.-35 кг1. Самуел Христов - Twisted JJ
2. Арон Зекир - Roots
-45 кг1. Даниела Алексова - Roots
2. Николай Васев - Zenith
3. Виктор Наков - Twisted JJ
3. Никола Цветановски - Roots
-55 кг1. Николай радков - Zenith
2. Момчил Андонов - Zenith
3. Ян Сеизов - Gringo
3. Петър Марковски - Rio Grappling
Деца - 14-15 г.-66 кг1. Марко Петровски - Roots
2. Марко Глишич - Gracie Barra
3. Искрен Цветков - Zenith
+73 кг1. Боян Манчевски - Roots
2. Георги Георгиев - Sebu
3. Горан Горанов - Zenith
3. Гален Георгиев
Деца 14-15 г. - момичета1. Наташа Куравица - Gracie Barra
2. Катерина Ацевска - Dan Kju Skopie
3. Любица Бергхауер - Gracie Barra
Юноши-64 кг1. Дейвид Велков - Zenith
2. Стефан Стойчич - Gracie Barra
3. Никола Стойчич - Gracie Barra
-70 кг1. Георги Стефанов - Zenith
2. Кристиян Спировски - Carlos Maia
3. Асен Манолов - Левски
3. Петър Дайчич - Gracie Barra
-76 кг1. Димитър Стоянов - Zenith
2. Константин Христов - Zenith
3. Цветлин Цветанов
3. Емилиян Бойков - Zenith
-88 кг1. Борислав Миланов - Левски
2. Марко Ристич - Zenith
3. Иван Гайтанов - GF Team
3. Лука Васич - Gracie Barra
Жени-60 кг1. Менка Стояновска - Zenith
2. Мила Савова - Bruno Bastos
3. Андрияна Цветковска - Roots
3. Биляна Николаева - Gringo
+60 кг1. Виолета Ангелова - Gringo
2. Радостина Николова - Twisted
3. Наташа Клинчарова - Zenith
3. Ева Илиевска - Roots
Бели колани-64 кг1. Николай Атанасов - Zenith
2. Десислав Кръстев - Zenith
3. Мартин Гяуров - Bruno Bastos
3. Никола Пантович - Rio Grappling
-70 кг1. Борис Бояджиев - Bruno Bastos
2. Вукашич Игич - Rio Grappling
3. Станимир Тонев - GF Team
3. Симеон Пaпанов - Левски
-76 кг1. Петър Генов - Twisted JJ
2. Венцислав Копринков - Twisted JJ
3. Живко Хънев - GF Team
3. Лазар Василев - Левски
-82 кг1. Цветомир Петков - Zenith
2. Александър Попович - Roots
3. Александър Минев - Bruno Bastos
3. Марк Георгиев - Twisted JJ
-88 кг1. Антон Янчев - GF Team
2. Венцислав Московски - Twisted JJ
3. Шукри Шукри - Zenith
3. Кирил Величков - Twisted JJ
-94 кг1. Илия Здравков - Zenith
2. Александър Момани - Open Mat
3. Йордан Йорданов - Sebu
-100 кг1. Мартин Дочев - Zenith
2. Калоян казаков - Bruno Bastos
3. Симеон Донев - Twisted JJ
3. Момчило Миленкович - Rio Grappling
+100 кг1. Васил Райков - Twisted JJ
2. Ивайло Михайлов - GF Team
Абсолютна категория1. Калоян Казаков - Bruno Bastos
2. Николай Атанасов - Zenith
3. Николай Христов - Bruno Bastos
3. Цветомир Петков - Zenith
Сини колани-64 кг1. Шукри Рашид - Twisted JJ
2. Михаил Попович - Roots
3. Иван Лилов - Twisted JJ
-70 кг1. Пламен Богданов - СК Вароша
2. Теодор Стойковски - Roots
3. Денислав Станиславов - Zenith
-76 кг1. Петър Светлев - GF Team
2. Лъчезар Елеоноров - Zenith
3. Иван Станчев -Zenith
3. Душан Милорадович - Gracie Barra
-82 кг1. Пламен Тодоров - Gringo
2. Релия Желякович - Gracie Barra
3. Никола Петрушевски - Roots
3. Златко Илич - Gracie Barra
-88 кг1. Димитър Орджанов - Левски
2. Венцислав Сотиров - Zenith
3. Горазд Ордяновски - Carlos Maia
3. Емил Тепавичаров - Open Mat
-94 кг1. Стоян Митев - Twisted JJ
2. Кристиян Апостолов - Zenith
3. Габриел Горанов - Open Mat
-100 кг1. Марио Братанов - Bruno Bastos
2. Георги Фучеджиев - Open Mat
Абсолютна категория1. Пламен Тодоров - Gringo
2. Мрио Братанов - Zenith
3. Релия Желякович - Gracie Barra
3. Душан Милорадвеич - Gracie Barra
Masters -64 кг1. Петър Пенчев - Gringo
2. Иван Лилов - Twisted JJ
3. Станислав Звездов - Bulgarian Bulls
-82 кг1. Боян Станойчевич - Gracie Barra
2. Диян Пенчев - Twisted
3. Мариян Жиков - Carlos Maia
3. Радостин Сарандев
-89 кг1. Хачик Багдатян
2. Николай Христов
3. Николай Тенев - Twisted JJ
3. Диньо Господинов - Twisted JJ
+100 кг1. Иво Михайлов
2. Петър Кръстанов
3. Йордан Йорданов - Sebu
Лилави колани-70 кг1. Борис Тонев - Левски
2. Симеон Баталов - Zenith
-76 кг1. Александър Димитров - Twisted JJ
2. Ивайло Христов - Twisted JJ
3. Велко Николич - Gracie Barra
-88 кг1. Даниел Стоянов - Zenith
2. Радослав Букоров - Bruno Bastos
+100 кг1. Александър Александров - Bruno Bastos
2. Виктор Николов - Twisted JJ
3. Стефан Кинов - Twisted JJ
Абсолютна категория1. Александър Александров - Bruno Bastos
2. Симеон Баталов - Zenith
3. Виктор Николов - Twisted JJ