Зареждане

Резултати от държавното по самбо и бойно самбо 2021

Резултати от държавното по самбо и бойно самбо 2021
Публикувано на: Март 19, 2021 в 18:04 ч
Държавното първенство по Самбо и Бойно Самбо за мъже и жени се проведе в гр.Панагюрище , спортна зала "Арена Асарел" на 13 и 14 март 2021г.

Въпреки Ковид-ситуацията в страната, състезателите се бяха подготвили на високо ниво и срещите бяха доста оспорвани. В някои категории се стигна и до изненади спрямо предварителните очаквания .
Медалистите от миналогодишното  световното първенство: Ангел Ангелов , Габриела Гигова и Емил Незиров спечелиха новите си категории. Очаквано това сториха и утвърдени състезатели ,като : Магдалена Върбанова, Ваня Иванова, Тереза Джурова , Мирослав Дебренлиев , Иван Хърков, Радослав Марков .

Най-характерно за държавното първенство беше участието, както на млади надежди така и на  национални състезатели, на профи състезатели от ММА и участници в други бойни изкуства . Особено изразено това беше по време на вторият ден в първенството по Бойно Самбо, което включва елементи на всички бойни изкуства . Там утвърдени състезатели в различни категории бяха : братята Къндови , Дилян Илиев, Костадин Енев , Емил Незиров , Михаил Николов , Лари Игнатов , Пенчо Дочев, Ангел Николов, Димитър Боботилов , Виделин Видев , завърналият се Камен Георгиев и други.


От 1-ви януари, категориите в световното Самбо са промени и това допълнително размести пластовете на очакванията.

 Главният съдия  - Иван Нетов благодари на състезателите за проявената смелост за участие , въпреки тежките времена в държавата и подчерта, че самото излизане на тепиха в това състезание е вид победа !

Три дни преди провеждането на събитието беше избран нов президент на БФ Самбо, а именно трикратният световен шампион - Росен Димитров . Неговата спортна биография е допълнителна мотивация за състезателите и може би една от причините в това издание на първенството по Бойно Самбо да има рекорден брой участници!


Смяната на ръководството във федерацията доведе до обсъждане на допълнителни турнири и различни формати с цел повишаване на нивото и интереса към Самбо.

Класиране по категории:
Спортно Самбо,  мъже общо 138 участници
до 58кг.
1. Любослав Григоров (Локомотив Сф)
2. Рустислав Добрев (Локомотив Сф)
3. Николай Митов (Локомотив Сф)
3. Петър Алексиев (Илинден Сф)

до 64кг.
1. Радослав Марков (СА ЦСКА)
2. Иван Петров (ЦСКА)
3. Цветан Цветанов (Локомотив Сф)
3. Димитър Стоянов (ЦСКА София)

до 71 кг.
1. Ангел Ангелов  (ЦСКА)
2. Васил Смилянов (Левски София)
3. Махди Влаховски (ЦСКА)
3. Наско Стоянов ( Левски София)

  до 79 кг.
1. Иван Хърков (Бойни Спортове Панагюрище)
2. Пламен-Калоян Тодоров (ЦСКА София)
3. Кирил Борисов (Локомотив Сф)
3. Йордан Тодоров (ЦСКА)

до 88кг.
1. Георги Граматиков (Локомотив Сф)
2. Емил Велков (Локомотив Сф)
3. Васил Динев (ЦСКА)
3. Джонатан Стоименов (Локомотив Сф)

до 98кг.
1. Петър Къндински  (ЦСКА)
2. Георги Димитров (СА ЦСКА)
3. Даниел Миладинов (Илинден Сф)
3. Теодор Табашки (ЦСКА)
  над 98кг.
1. Мирослав Дебренлиев (Локомотив Сф)
2. Костадин Цветанов (ЦСКА)
3. Пламен Янев (Самбо Видин)
3. Андрей Телбишки (Самбо Видин)

Жени , Самбо, общо 76 участнички
до 50кг.
1. Милена Гъркова (Бойни Спортове Панагюрище)
2. Цветелина Цветанова (СА ЦСКА)
3. Димитрина Кьосева (ЦСКА София)
3. Недка Каекова (Бойни Спортове Панагюрище)

до 54кг.
1. Магдалена Върбанова (ЦСКА София )
2. Амели Гиюр (Локомотив Сф)
3. Йоанна Великова (НСА)
3. Ива Иванова (Бъдин Видин)
до 59кг.
1. Людмила Крумова (ЦСКА София)
2. Йоана Червенкова ( Бойни Спортове Панагюрище)
3. Таня Цветелинова (Чавдар Троян)
3. Антония Колева (ЦСКА София)

до 65кг.
1. Ваня Иванова  (ЦСКА София)
2. Цветелина Николаева (Чавдар Троян)
3. Виктория Колева (ЦСКА София)
3. Изабел Христова (СА ЦСКА)

до 72кг.
1. Тереза Джурова (ЦСКА София)
2. Ая Стефанова (ЦСКА София)
3. Златина Грънчарова (НСА)
3. Цветелина Йонова (Бъдин Видин)

до 80кг
1. Илияна Стоянова (НСА)
2. Иванка Манчева (Кракра Перник)
3. Сиана Христова (Локомотив Сф)
3. Татяна Добрева (ЦСКА София)

над 80кг
1. Габриела Гигова (Локомотив Сф)
2. Ели Влахова (Кракра Перник)
3. Цветелина Бурова (Илинден Сф)
3. Мария Каменска (Бойни Спортове Панагюрище)

 Мъже , Бойно Самбо общо 99 участника .
до 58кг
1. Георги Къндов (Илинден Сф)
2. Борис Къндов (Илинден Сф)
3. Ангел Михайлов (Бойни Спортове Панагюрище)
3. Димитър Сотиров (Бойно Самбо Сф)

 до 64кг.
1. Дилян Илиев (Топалов)
2. Костадин Енев (Бойно Самбо Сф)
3. Петър Недков (Локомотив ГО)
3. Ивалин Добрев (Локомотив ГО)

  до 71кг
1.Емил Незиров (ДЕТИ Благоевград)
2.Филип Атанасов (Бойно Самбо Сф)
3.Ерик Борисов (Илинден Сф)
3.Георги Петров (Спартак Русе)

 до 79кг.
1. Михаил Николов ( Бойно Самбо Сф)
2. Никола Кавалджиев (ДЕТИ Благоевград)
3. Патрик Ивов (Бъдин Видин)
3. Ивайло Симеонов (Илинден Сф)

   до 88кг.
1. Лари Игнатов (Илинден Сф)
2. Пенчо Дочев (Локомотив ГО)
3. Петър Саваков (НСА)
3. Алекс Филипов (Бойни Спортове Панагюрище)

до 98кг.
1. Ангел Николов (Илинден Сф)
2. Димитър Боботилов (НСА)
3. Виделин Видев ( Бойно Самбо Сф)
3. Стилян Иванов (Локомотив ГО)

над 98кг.
1. Камен Георгиев (Бойно Самбо Сф)
2. Александър Алек
2. Александър Александров (Локомотив ГО)
3. Петър Кръстанов (Илинден Сф)
3. Мартин Димитров (Илинден Сф)
0 споделяния
  Сподели
Мнения в Facebook

Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес