Eлица Янкова триумфира с титла без да даде точка

Публикувано на: Юни 19, 2017 в 07:45 ч
Снимка: БФБ
Елица Янкова триумфира с титлата на родното първенство без да даде точка на съперничките си. На шампионата в Сливен бронзовата олимпийска медалистка се бори в по-горната за нея категория до 53 кг, но беше повече от убедителна. Записа три победи с технически туш от по 10:0 - срещу Теодора Липчева, Кристина Василева и Кремена Петрова.

Янкова се върна на тепиха след лечение на стара травма, заради която пропусна и европейското в Нови Сад през април.

При мъжете в свободния стил Георги Вангелов също се върна триумфално след близо година отсъствие заради операция на коляното. Бронзовият медалист от Евро 2016 ликува с титлата при най-леките до 57 кг след 4 категорични победи. На старта срази с технически туш 12:1 Ергинай Ердулан, после прегази Генади Маринов с 11:0, надделя и над Иван Замфиров с 9:4, а на финала бе безапелационен срещу Кристиян Пеев - 12:2.

Вангелов заслужи и специалния приз за най-техничен борец на първенството.

А наградата за най-резултатен отнесе световният и европейски вицешампион за 2013-а Владимир Дубов, който ликува с титлата при 61-килограмовите. Асът ни записа 4 категорични победи - 8:0 срещу Стефан Иванов, технически туш срещу Байрам Шабан, туш срещу Чанко Георгиев, а на финала регистрира 10:0 срещу Стоян Цонев.

Опитният Михаил Ганев също демонстрира отлична форма. Световният шампион за 2010- ликува при 97-килограмовите. В решителния сблъсък асът ни срази Драгомир Стойчев с 4:1. Преди това Ганев прегази Мерт Емин с 9:2, после и Ахмед Ахмед с 10:0, а в следващите две срещи се справи с Айли Ашик - 5:1 и Светослав Люцканов - 2:1.

При най-тежките до 125 кг титлата заслужи състезаващият се треньор Димитър Кумчев.

Първи в отборното класиране станаха борците на "НСА-Академик" с 63 точки, следвани от "Руен" с 57 т. и "Юнак Локомотив" (Русе) с 44.

При жените шампионката при 75-килограмовите София Георгиева бе обявена за най-технична състезателка, а Мими Христова (60) за най-резултатна.

Първи в отборното са състезателките на "Левски" със 74 точки, следвани от "Рилски спортист" (Самоков) с 66 и "Бургас" с 42 т.

А за най-етичен треньор бе обявен Стоян Петков, сега помощник наставник в националния ни тим при жените.