Голям успех в бокса - Петрова и Закифова с купа 'Балкан'

Публикувано на: Август 7, 2019 в 09:17 ч
Източник: БФ Бокс
За първи път в кариерата си Станимира Петрова вдигна Купа „Балкан“. Световната и двукратна европейска шампионка заслужи трофея, след като триумфира в категория до 57 килограма на турнира в Ботевград. На финала Петрова се наложи убедително над Каролин Вейре (Канада) с 4-1 съдийски гласа.

Освен Станимира още три български боксьорки спечелиха златни медали. В дългоочаквания сблъсък при 48-килограмовите младата ни ръкавица Еми-Мари Тодоров а победи опитната Севда Асенова с 4-1. Бронзовата медалистка от Европейските игри в Минск Габриела Димитрова пък се наложи над Елена Савелева с 3-1 на финала в категория до 51 килограма.

Златната медалистка в категория до 48 килограма – Мелек Закифова, вдигна Купа „Балкан“ при девойките. Европейската шампионка за момичета от София 2017 грабна трофея, след като на финала победи Диана Пасат от Румъния.

Българските боксьорки взеха още два сребърни и седем бронзови медала. Втори в категориите си станаха Златислава Чуканова (54), която във финала загуби от Карина Тазабекова (Рус) с 1-4, и Деница Елисеева (64), претърпяла поражение от Александра Ордина (Русия).

Бронзовите ни медалистки са Аслъхан Мехмедова (60) и Мелис Йонузова (69) при жените и Анна Мария Дялова (60), Жулияна Петрова (48), Дара Ганчева (51), Дилек Серветова (54), и Далия Райчева (64) при девойките.