Световната боксова организация (WBO) ще нареди на бившия абсолютен шампион в лека тежка категория
Дмитрий Бивол да защитава титлата си, ако победи германеца Михаел Айферт, съобщава списание The Ring. Бивол ще защитава титлата си на Международната боксова федерация ( IBF ) срещу Айферт на 30 май.
Двубоят ще се проведе на събитието RCC Boxing Promotions в Екатеринбург. Според източника, победителят от тази битка ще бъде задължен да се бие с победителя в битката между британеца Калъм Смит и кубинецът Дейвид Морел, които ще се бият за временната титла на WBO на 18 април в Ливърпул.
Отбелязва се, че това развитие противоречи на плановете на Бивол, който преди това в различни интервюта изрази интерес към обединителен двубой с шампиона на Световния боксов съвет (WBC) Дейвид Бенавидес, трети двубой със сънародника си Артур Бетербиев или втори двубой с мексиканеца Саул Алварес.
Бивол обаче има възможност да се откаже от защитата на титлата. Предстои да видим какво ще бъде неговото решение. Ясно е, че в битки срещу Бенавидес, Бетербиев или Алварес Бивол ще изкара повече пари. Парите вероятно ще бъдат ключови в решението за следващата му битка след тази с Айферт.