Белберов със сребро от Испания, Станимира отпадна от световното

Публикувано на: Ноември 20, 2018 в 14:42 ч
Петър Белберов спечели сребърния медал в кат. +91 кг на първенството по бокс за мъже на страните членки на ЕС, което завърши късно снощи в испанския град Валядолид. Във финала при най-тежките носителят на купа „Странджа“ за 2018 г. отстъпи пред англичанина Едуард Фрейзър Кларк с 0:5 съдийски гласа – 27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 28:29.

Така България завърши със сребро и бронз, спечелено от Тинко Банабаков в кат. до 52 кг.

На световното по бокс за жени в Индия, за жалост, още една наша представителка напусна шампионата. Загуба на 1/8-финалите в кат. до 57 кг претърпя Станимира Петрова. В равностоен мач тя отстъпи на представителката на домакините Соня с неединодушно решение на съдиите. Българката бе предпочетена от арбитрите на Англия и Казахстан, но Австралия, Куба и Канада дадоха предимство на индийката – 2:3 (28:29, 29:28, 28:29, 29:28, 28:29).