Усман Нурмагомедов прегази Бенсън Хендерсън

Публикувано на: Март 11, 2023 в 06:46 ч
Усман Нурмагомедов защити титлата в лека категория на Bellator.

Братовчедът на Хабиб Нурмагомедов оглави събитието Bellator 292, което се проведе в Калифорния. Негов съперник беше легендата Бенсън Хендерсън. Битката им беше част от турнира в лека категория на организацията. Едва ли някой е очаквал битката да приключи толкова бързо.

Още в началните секунди Усман вкара хай кик на Хендерсън и го прати в нокдаун. Нурмагомедов веднага се втурна да търси нокаута и вкара някои тежки попадения на Хендерснън, който оцеля. Усман успя да вземе гърба на Хендерсън, след което му приложи захват за предаване.

Бенсън се предаде и така битката приключи за 2 минути и 37 секунди. С тази победа Нурмагомедов вече е с рекорд 17-0 в ММА. Това беше първа защита на титлата му. Хендерсън от своя страна се раздели с 2 победи и обяви, че се оттегля от ММА.