Арман Царукян коментира победата на
Чарлз Оливейра над
Макс Холоуей. Царукян беше приятно изненадан от представянето на бразилеца, който доминираше с борбата си.
Арман Царукян е топ претендент за титлата в лека категория в UFC, който не е бил активен в октагона напоследък, но попада в заглавията на медиите заради работата си извън клетката на най-голямата MMA организация в света.
Царукян често се появява в различни стриймове и дава множество интервюта. В интервю за Red Corner MMA, арменецът коментира победата на Чарлз Оливейра над Макс Холоуей на UFC 326 през март тази година. Арман беше в залата, за да гледа на живо, но не е останал доволен от видяното.
"Оливейра се справи много добре. Не очаквах такова представяне от него. Мислех, че ще спечели, но не и по този начин. Мислех, че битката ще е оспорвана, че ще се затрудни да повали Холоуей, но той го надигра.
Седях до клетката и разбирам феновете. Бях отегчен.
Очаквахме хората да се вълнуват от битката, но беше трудно, защото битката беше предимно на земята. Чарлз беше в доминираща позиция и дори не удряше Макс. Битката щеше да бъде по-вълнуваща, ако бяха показали някакво истинско действие, но той просто задържа битката на земята.", каза Арман.
29-годишният Царукян (23-3 MMA) наскоро потвърди, че има уговорена битка в UFC и е научил името на следващия си опонент. В последната си битка той победи Дан Хукър чрез събмишън в главното събитие на гала вечерта на UFC в Катар. Арменецът е номер 2 в лека категория в UFC и с победата си над Дан затвърди позицията си зад шампиона в лека категория Илия Топурия.
В момента той е в серия от пет победи, като 15 от 23-те му победи в кариерата са чрез приключване. Последният му граплинг мач беше срещу Мохамед Мокаев, когото той победи чрез събмишън.