Треньорът на шампиона на UFC в полусредна категория
Ислам Махачев Хавиер Мендес разкри кой е един от основните спаринг партньори на руснака преди двубоя с
Иън Мачадо Гари.
Махачев ще направи първата защита на титлата си в категория до 77 килограма срещу ирландеца на UFC 330, който ще се проведе на 16 август във Филаделфия. В интервю за Submission Radio Мендес обясни, че Усман Нурмагомедов играе ключова роля в подготовката на шампиона.
„Един от неговите спаринг партньори е Усман Нурмагомедов, шампионът на PFL в лека категория. Той е невероятен. Един от най-добрите спаринг партньори, които можете да намерите.“
Според Мендес Усман притежава способността да пресъздава стила на различни бойци, което го прави изключително ценен по време на тренировъчния лагер.
„Усман е от хората, които могат да копират почти всеки, когато става въпрос за игра в стойка. Да, той е най-близкото нещо, което имаме до Иън Мачадо Гари.“
Махачев и Гари ще оглавят UFC 330 на 16 август, когато руснакът ще се опита да запише първа успешна защита на титлата си в полусредна категория.