През изминалия уикенд столичната зала Арена Армеец стана домакин на уникално бойно шоу - две чуждестранни състезания под един покрив.
Бойци от 15 държави премериха сили на ринга по правилниците на ММА и муайтай.
Организациите Road to Abu Dhabi и Elite Fight Night направиха част от квалификациите си у нас, чрез които излъчиха част от победителите, които ще вземат участие във финалите на изданията - съответно в Абу Даби и Тайланд.
В квалификацията от турнира в леката категория участва и българинът Симеон Баталов, който обаче не успя да победи Raul Tutarauli и отпадна още в първия рунд.
Преди него обаче Владислав Кънчев записа много атрактивна победа над румънеца Vilpe Eugeniu.
Освен квалификациите зрителите станаха свидетели на атрактивни двубои, като главното събитие на вечерта - срещата на Йордан Янков срещу Igor Danis бе една от най-паметните. След три рунда размени в стойка и без почти никаква почивка, Янков спечели битката със съдийско решение и взе титлата на EFN в категория до 80 кг.
Снимки от събитието може да откриете на
нашата Facebook страница.
Ето всички резултати от двете състезания:
1 - Петьо Кръстев vs. Цветелин Гергинов
ГЕРГИНОВ, R3, 5:00, съдийско решение
2 - Пламен Бъчваров vs. Sircu Andrian
SIRCU, R1, 4:40, събмишън (armbar)
3 - Владислав Кънчев vs. Vulpe Eugeniu
КЪНЧЕВ, R1, 2:30, TKO
4 - Phellipe Dias vs. Arbi Emiev
EMIEV, R1, 2:32, TKO
5 - Denis Goncharenok vs. Nikolay Gusniev
GONCHARENOK, R2, 1:14, KO
6 - Abner Lloveras vs. Maxim Maryanchuk
LLOVERAS, R2, 4:18, TKO
7 - Umar Yankovskiy vs. Willi Ott
YANKOVSKIY, R3, 5:00, съдийско решение
8 - Sayfullah Hambahadov vs. Gligor Stoyanov
HAMBAHADOV, R1, 2:50, KO
9 - Vladimir Konsky vs. Marcin Lepowski
LEPOWSKI, R3, 3:00, съдийско решение
10 - Jonas Billstein vs. Sergei Martynov
BILLSTEIN, R3, 5:00, съдийско решение
11 - Raul Tutarauli vs. Симеон Баталов
TUTARAULI, R1, 1:03, TKO
12 - Йордан Янков vs. Igor Danis
ЯНКОВ, R3, 3:00, съдийско решение
13 - Marcin Lepkowski vs. Sayfullah Hambahadov
LEPKOWSKI, R1; 1:40, DSQ