Чък Норис почина в Хавай на 86-годишна възраст
Две от най-големите звезди на планетата в кикбокса и тайландския бокс - Буакау пор Прамук (Тайл) и Йодсенклай Фаиртекс (Тайл) записаха победи срещу престижни съперници на галавечерта "Шампион на Шампионите", която се проведе в Монтего Бей (Ям). На същото състезание участваха още дузина топбойци.
Прамук се справи в много оспорван мач с петкратния световен шампион и финалист от риалити шоуто "Претендента Азия" Джон Уейн Пар (Австралия). Тайландецът спечели по точки. Неговият сънародник Фаиртекс се справи с друга звезда Алехандре Козмо (Браз), който достигна до финала на друго риалити - "Шоутайм". Двубоят приключи с нокаут в петия рунд, след сериозна атака върху крака на бразилеца.
В най-скандалния сблъсък Нейтън Корбет (Авл) успя да нокаутира Тайрон Спонг (Хол) към края на втория рунд, но реферът обяви мача за невалиден. Холандецът от суринамски произход владееше инициативата в началото на срещата, но счупи ръката си и не можеше да нанася удари. Австралиецът се възползва от това и според всички фенове в залата залсужаваше успеха.
В друг интересен мач от тежка категория Пол Словински (Авл) нокаутира във втория рунд Патрис Куартерон (Фр).

Източник: Sportal.bg