Зареждане

Валери Димитров с 13-та титла по карате

Публикувано на: Юни 1, 2014 в 18:19 ч
Източник: BgSport.bg
Сенсей Валери Димитров стана Европейски шампион по карате шинкиокушинкай за 13-ти път, съобщава BgSport.bg.

На първенството в Баку българите сломиха конкуренцията в категория до 90 килограма и имахме финал между Димитров и сенпай Васил Вангелов.

Победител се оказа по-титулованият състезател, но радостта от българския финал си струва да бъде отбелязана.

Поздравления и за вицеевропейския ни шампион сенпай Васил Вангелов. На полуфиналите сънародниците ни победиха литовски състезатели.

„Поздравления за целия отбор – състезатели, треньори, съдии, помощници! Отлично представяне на всички!“, обявиха от Управителния съвет на родната ни федерация.

Валери Димитров е и трикратен световен шампион в дисциплината.

На снимката: Европейският шампион в кат. до 90 кг. Валери Димитров (13 път), старши треньора на националния отбор Шихан Георги Попов, вице-европеския шампион в кат. до 90 кг. Васил Вангелов.