Над 300 каретеки участвахa на националния шампионат в Албена

Публикувано на: Април 25, 2017 в 07:37 ч
Източник: novsport.com
Над 300 състезатели от 35 клуба участваха в националното първенство по олимпийско карате, състояло се в курортен комплекс Албена. Първият ден бе за малките каратеки, които настървено се бореха за титлата национален шампион. В силна конкуренция безапелационен победител с общо 9 златни медала са състезателите на карате клуб „Никон-България“, клубът, който има за цел да популяризира и развива спорта карате в цялата страна. След тях останаха представителите на Кюстендил и домакините от Добрич, съобщава novsport.com.

При мъжете и жените отново над всички бяха състезателите на „Никон-България“. Със спечелването на нови 4 титли представителите на този клуб завършиха шампионата с общо 13 златни, 4 сребърни и 9 бронзови медала, спеелени във всички възрастови групи на двете дисциплини ката и кумите.

Следващото препятствие пред малките каратеки е Балканското първенство през идния месец в Истанбул, а за мъжете и жените предстои Европейско първенство в Турция.