12 медала с две титли за българските каратеки на големия турнир в Хърватия

Публикувано на: Април 11, 2018 в 08:44 ч

С два златни, три сребърни и 7 бронзови медала се завърнаха българските състезатели от силния турнир по карате Podravina Open 2018. В хърватския град Джурджевац се събраха над 600 състезатели от 50 клуба и 6 държави. Сред тях бяха и българските представители от родния шампион КК „Никон“, които макар и в намален състав от само 6 каратеки се представиха отлично, като спечелиха 12 медала, което им отреди 7-о място в крайното генерално класиране. Шампиони станаха Николай Цанев и Роберто Петров, а наред с това България спечели още 3 сребърни и 7 бронзови отличия.

Турнирът в Хърватска бе отлична последна контрола преди Националното ни първенство, в което шампионите ще защитават за седми път титлата си. В календара след това предстои Балканското първенство в Белград и визита в Будапеща на съвместен лагер със състезатели от Германия, Чехия, Хърватска и др. по покана на най-големия и титулуван клуб в Унгария.