Следващият противник на Канело Алварез - кой е Риота Мурата?

Публикувано на: Януари 30, 2020 в 19:31 ч
Японските медии съобщиха, че следващия противник на Канело Алварез е Риота Мурата. Двамата са дали съгласие за битка на 24-ти май в Сайтама супер арена, Япония.

29-годишният Канело е шампион на WBA в суперсредна категория, а 34-годишният Мурата идва като изненада за следващ противник на мексиканеца.

Въпреки, че спечели златен медал на Олимпийските игри в Лондон през 2012-та, а след това подписа с Top Rank, Мурата все още не е познат на феновете в САЩ и по света.

Двубоят в Япония също така би откъснал Канело от мексиканските и американските си фенове, които надали ще пътуват до там.

В кариерата си Мурата записва 16 победи и 2 загуби, като 13 от победите са с нокаут. Въпреки че има много по-малко опит на ринга от Алварез, японският боксьор е с 5 години по-възрастен от него.

Преди да стане шампион и професионален боксьор, Мурата изгражда име като печелещ медали при аматьорските състезания в Азия.