Зареждане

Дерек Чисора: Турки Алалших иска реванш с Дионтей Уайлдър

Дерек Чисора: Турки Алалших иска реванш с Дионтей Уайлдър
Публикувано на: Юни 15, 2026 в 14:00 ч
Дерек Чисора твърди, че влиятелният саудитски спортен организатор Турки Алалших проявява сериозен интерес към организирането на реванш между него и Дионтей Уайлдър.

Двамата ветерани на тежката категория вече се срещнаха през април тази година, когато Уайлдър победи Чисора чрез разделно решение на съдиите в Лондон. Оттогава насам имената им неведнъж са били свързвани с нов сблъсък, но такъв така и не беше осъществен.

Според Чисора обаче ситуацията може скоро да се промени.

"Турки иска този бой. Той наистина го иска. Всичко зависи от това дали ще успеем да се разберем и да го направим."

Британецът е убеден, че подобен двубой би предизвикал сериозен интерес сред феновете, особено предвид факта, че и двамата се намират в заключителния етап от своите кариери.

В последните години Чисора продължи да се изправя срещу едни от най-добрите имена в тежка категория и многократно заявяваше, че иска да завърши кариерата си с големи и атрактивни мачове. От своя страна Дионтей Уайлдър премина през труден период след трилогията с Тайсън Фюри.

Бившият шампион на WBC претърпя няколко тежки поражения и бъдещето му в спорта неведнъж беше поставяно под въпрос. Въпреки това евентуален реванш между двамата остава интригуваща възможност. Чисора вярва, че сблъсъкът би бил зрелищен за феновете и може да се превърне в едно от най-интересните събития в тежката категория през следващите месеци.

Засега няма официално потвърждение за започнали преговори, но изказването на Чисора показва, че идеята за втори бой с Уайлдър продължава да набира скорост зад кулисите.


Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес