Съдията присъдил победата на Gilbert Melendez е ученик на Cesar Gracie

Публикувано на: Април 22, 2013 в 14:19 ч

Огромен скандал разтърси ММА обществеността след като се разбра, че съдията, които е присъдил победата на претендента за титлата на UFC в лека категория Gilbert Melendez е част от академията на Cesar Gracie. Припомняме, че главен треньор на Melendez е именно Cesar Gracie. Все пак другите двама съдии присъдиха победата на Benson Henderson, който по този начин защити титлата си за четвърти пореден път.

Реферът Wade Vierra води афилиейтна школа на "Cesar Gracie"в Ораге Вале, Калифорния.

Ето и коментара от щаба на Henderson:

Само един рефер - Wade Vierra - е присъдил победата за Melendez с резултат 48-47. Да, в това няма нищо лошо, защото двубоят наистина беше изключително оспорван, но г-н Vierra ръководи афилиейтна школа на "Cesar Gracie"в  Ораге Вале, Калифорния. Нещо над което трябва да се замисли "Комисията на Атлетите в щата Калифорния".