В петъчната вечер се проведе първото по рода си издание на Grapping Grand Prix в столичния клуб "Mixtape 5".
Осем от най-добите български състезатели по събмишън граплинг, BJJ и ММА премериха сили в спор за наградата от 1000 евро. Шампион в турнира стана възпитаникът на "Русе Файт Клуб" Виктор Григоров. 19-годишният русенец отказа и тримата си съперници по пътя към златото с една и съща техника.
Ето как се развиха срещите:
1/4-финал: Виктор Григоров победи Тони Танев със събмишън
1/4-финал: Николай Атанасов победи Михаил Николов по точки
1/4-финал: Ангел Младенов победи Иван Вълев със събмишън
1/4-финал: Руси Минев победи Теодор Марков със съдийско решение
Резервен двубой: Кирил Антонов победи Владимир Запрянов със събмишън
Специален двубой: Лазар Шопов победи Пламен Колев със събмишън
1/2-финал: Виктор Григоров срещу Николай Атанасов със събмишън
1/2-финал: Руси Минев победи Ангел Младенов по точки
Специален: Адам Мусхаджиев победи Христомир Каросеров със събмишън
Мач за бронз: Ангел Младенов срещу Николай Атанасов със събмишън
Финал: Виктор Григоров победи Руси Минев със събмишън
Следващата голяма стъпка на Виктор Григоров е участието е ММА състезанието на глобалната организация
BRAVE 107 на 1-ви август в Бургас.
Сребърният медалист в турнира спечели 200 евро, а победителят в "малкия финал" се окичи с бронз и ще получи премия от 150 евро. Българската федерация по бразилско жиу-жицу (БФБЖЖ) пък осигури премия за най-бърз събмишън на Адам Мусхаджиев.