Най-големият сайт за бойни спортове

Бетина Темелкова донесе европейска титла по джудо на Израел

Публикувано на: Ноември 4, 2018 в 08:12 ч
Източник: novsport.com
Българката Бетина Темелкова спечели европейската титла по джудо в категория до 52 килограма за девойки под 23 години, съобщава novsport.com.

Талантливата спортистка от Сливен обаче стори това за Израел, след като от две години защитава цветовете на тази страна.

На шампионата в унгарския град Дьор Темелкова започна с победа с вадзари в първия кръг над представителката на Унгария Фани Копаш. Последваха два категорични успеха с ипон над грузинката Мариам Янашвили и испанката Естефания Нина Естео Лине.

На финала Темелкова са наложи с вадзари при “златна точка”, след като се наложи срещата да продължи и след редовните 4 минути.

Божидар Темелков пък приключи участието си в първия кръг в категория до 66 килограма при младежите, след като допусна поражение с ипон от чешкия представител Томаш Бинхак.

Останалите български състезатели ще излязат на татамито по-късно днес.