Зареждане

Завърши Европейското първенство по бокс за ученици

Публикувано на: Август 2, 2016 в 09:01 ч

В хърватската столица Загреб завърши Европейското първенство по бокс за ученици, където участие взеха 232 боксьора от всички краища на стария континент. Нашите представители завоюваха 3 сребърни, 1 бронзов медал и 3 пети места.

На финала в кат. до 41.5 кг. Ясен Радев не успя да се пребори за златото срещу представителя на Русия – Николай Медински. Антон Георгиев в кат. до 52 кг. отстъпи на английския боксьор Джими Лии и така остана също със сребърен медал от първенството. И в последния финал за България в кат. до 62 кг Николай Зафиров не успя да спечели златото, след като съдиите предпочетоха руския състезател. Исмаил Емин в кат. до 76 кг се окичи с бронзов медал, а с пети места останаха Николай Атанасов в кат. до 48 кг., Емирджан Мехмед в кат. до 59 кг. и Даниел Стефанов в кат. до 40 кг.