Еми-Мари Тодорова е най-добра боксьорка при девойките на Евро 2017

Публикувано на: Юли 9, 2017 в 08:35 ч
Източник: БФ Бокс
Европейската шампионка в кат. до 48 кг при девойките Еми-Мари Тодорова бе определена за най-добра боксьорка на първенството в София.

Това бе нейна трета поредна титла на Стария континент при подрастващите, дошла след категорични победи над Елизабет Буулс (Анг), Алена Токарчук (Рус) и Кетрин Фрайерс (Ирл).

България завърши с 2 титли и един сребърен медал шампионата при девойките, като освен Тодорова, злато донесе Горяна Стоева (51 кг), а Аслъхан Мехмедова се класира втора в кат. до 64 кг.

Повече титли от страната ни спечели единствено отборът на Русия, чиито боксьорки триумфираха 4 пъти от 5 изиграни финала. Полша, която също като нас имаше три финалистки, стигна до 1 титла, а общо 6 от 11-те нации с финалистки, спечелиха златни отличия.

В неделя от 15 ч. започват двубоите за титлите при момичетата, като първа на ринга ще се качи единствената ни финалистка Мелек Закифова в кат. до 46 кг. Нейна съперничка ще бъде рускинята Алена Левина.

При 16-годишните имаме и един бронз – на Велислава Чакърова в кат. до 75 кг.