Непобеденият 39-годишен украинец Александър Усик, настоящ шампион в тежка категория на WBA, WBC, IBF и IBO, обясни при какви обстоятелства би отказал трилогия с Тайсън Фюри.
Усик успя да победи Фюри два пъти, което го направи безспорен шампион в тежка категория. След загубите Фюри обяви, че слага край на кариерата си. Това обаче не продължи дълго и Тайсън се завърна в бокса. По-рано този месец Тайсън победи Арсланбек Махмудов с решение на съдиите и спря серията от две загуби, които Усик му нанесе.
"Циганският крал" иска да се бие с Антъни Джошуа и това вероятно ще се случи тази година. Усик от своя страна се готви за битка с Рико Верхувен през май. Александър не се е отказал от трилогията с Фюри и е готов да се откаже от нея, но само при 1 условие.
„Не, планът ми не се е променил, след като Фюри се съгласи да се бие с Джошуа. Всичко остава същото и трилогия с Тайсън Фюри е в плановете. Планът ми е същият. Ще имам още три битки, преди да се пенсионирам. Знам какво искам. Въпреки че нещата са малко по-сложни сега. Разбирам, че Тайсън все още не е подписал договор с Ей Джей. Ако обаче Джошуа и Фюри подпишат договор за битка, ще се откажа, защото искам Антъни да победи Тайсън. Освен това, Тайсън просто имаше загряваща битка. И би било честно, ако и Антъни има такава.“, цитира Усик, според Daily Mail.