10 медала за момичетата ни от европейското по бокс

Публикувано на: Декември 13, 2008 в 20:22 ч

Българският национален отбор спечели от първото Европейско първенство по бокс за девойки и момичета в Ямбол 2 златни, 3 сребърни и 5 бронзови медала. На играните в събота финални срещи първия златен медал при девойките завоюва Грета Георгиева в категория до 52 кг, след като победи украинката Мария Юрлова с 4:3 точки. Таня Илиева, категория до 54 кг, стигна до сребърен медал след загуба от Диана Надим от Дания. Златният медал в категория до 57 кг спечели Светлана Каменова след финална победа над Зинаида Машкова от Русия. Бронзов медал при девойките спечели Таня Колева в категория до 63 кг. При момичетата сребърни медалистки станаха Тонка Чолакова в категория до 48 кг и Александра Гаджева в категория до 75 кг. Първата боксьорка загуби на финала от рускинята Мария Деренко с 6:3 точки, а втората - след прекратяване на двубоя с рускинята Светлана Косова. Бронзови медали при момичетата извоюваха Александра Петрова в категория до 46 кг, Кремена Младенова - до 54 кг, Светлана Алабакова - до 60 кг и Мария-Луиза Кършалийска - до 63 кг.