Александър Волкановски казва, че ще направи всичко необходимо, за да се бие през февруари на събитието UFC 312, което ще се проведе в Сидни. Волкановски ще присъства на събитието UFC 308, за да гледа
Илия Топурия срещу
Макс Холоуей. Двамата ще мерят сили за титлата в категория перо в края на месеца в Абу Даби.
"The Great" бивш шампион в категорията, се надява на шанс за титлата срещу победителя. Ако това не е възможно, то тогава Алекс е готов да се бие за временна титла срещу Диего Лопес. Ето какво каза Александър по време на интервю за Submission Radio:
„Ще се изправя срещу победителя от битката между Илия и Макс. Мога да гарантирам това. Ще направя всичко необходимо, за да се уверя, че съм в тази бойна карта на UFC 312 през февруари в Сидни. Ако има контузия на Макс или Топурия, тогава временна титла е вариант.
Бих казал, че ще бъде вълнуващо да се бия за нея с Диего Лопес, ако не стане срещу Макс или Топурия.", каза Вoлкановски.
През февруари тази година Волкановски загуби титлата си, след като Илия Топурия го нокаутира. Загубата беше 2-ра поредна за него и 3-та в последните му 4 битки за UFC. В миналото Александър се би 3 пъти с Макс Холоуей и го победи във всяка една от 3-те битки.