Зареждане

Ислам Махачев: UFC искат да гледат битки в стил 'уличен бой'

Ислам Махачев: UFC искат да гледат битки в стил 'уличен бой'
Публикувано на: Февруари 20, 2026 в 12:00 ч
Руският шампион Ислaм Махачев заяви, че промяната в политиката на UFC към зрелищните битки се дължи на опита на ръководството да привлече повече внимание. Махачев съветва спортистите да се адаптират към новата реалност. Медиите съобщиха, че във връзка с новия договор с Paramount, UFC са започнали да се фокусират върху атрактивни бойци със стил, който грабва окото.

Това е голям проблем за бойците, които разчитат на борба и контрол. Преди няколко седмици Ринат Фахретдинов беше освободeн от UFC, въпреки че е в серия от 23 поредни победи. Той обаче не говори много, а и не е чак толкова атрактивен. Мохамед Мокаев също беше освободен преди 1 година, защото залагаше на борба, а не на бой в стойка.

Ислам е предупредил бойците в неговата зала, че в UFC е най-важно да можеш да се рекламираш и да говориш английски. Той вярва, че UFC искат да гледат уличен бой, а не борба и контрол.

„Моето лично мнение е, че има моменти в UFC, в които е невероятно. Даден боец е уволнен, а на друг не е даден шанс за титлата. Трябва да се съгласим, че в продължение на толкова години UFC поддържаше нивото си, организираше интересни битки, плащаше големи хонорари и разпродаваше арените. Трябва да им отдадем заслуженото. Може да има много неща, които не разбираме, но те определено знаят по-добре от нас какво да правят. 

Вече казах на момчетата в моята зала - трябва да излезете и да се биете. Дагестанци, които бият всички, но не говорят английски и не рекламират битките си - този тип спортисти не представляват особен интерес за UFC. Те искат уличен бой. Има примери за хора с шест или седем загуби, но въпреки това излизат и се бият.“, каза спортистът.

Вие какво мислите за новата политика в UFC? Ще има ли повече фенове, ако се премахват скучните бойци?

Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес