Нови рекорди! Мария Оряшкова с шеста световна титла по самбо

Публикувано на: Ноември 8, 2020 в 07:49 ч
Източник: Gong.bg
Българската състезателка в бойните спортове Мария Оряшкова спечели рекордната в кариерата си шеста световна титла по самбо. Българката триуфмира в категория до 80 килограма на шампионата на планетата в Сърбия. На финала в Нови Сад Оряшкова победи представителката на Беларус Светлана Цимашенка, съобщава Gong.bg.

32-годишната българка поведе с 1:0 в началото на срещата и със страхотна защита успя да задържи преднината си до края.

Оряшкова и Тимошенко играха за четвърти път една срещу друга на финал на световното първенство, а двете са си разменили по две победи. По пътя си до финала българката постигна още два успеха - срещу рускинята Жанара Кузанова и украинката Халина Ковалка.

Мария Оряшкова има и девет европейски титли, като последната бе завоювана през миналата година.

България спечели още три медала вчера при юношите и девойките до 18 години. В категория до 75 кг световна вицешампионка стана Надежда Любенова, която на финала загуби от рускинята Елена Аленова.

При 56-килограмовите Гергана Ангелова завоюва бронзово отличие, а в категория до 56 кг трети се класира Цветан Цветанов.