Ивет Горанова спечели титлата на Държавното по карате

Публикувано на: Април 11, 2022 в 20:40 ч
Източник: Sportal.bg
Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова от клуб Петромакс спечели титлата в категория до 61 килограма "кумите" на Държавното първенство по карате, което се проведе в "Асикс Арена" в столицата.

При 50-килограмовите златото взе Кристина Свиленова (Щит), а до 55 кг триумфира Ивана Каменова (Цанев).

Любима Стаменова от клуб "Цанев" е шампионка в категория до 86 кг, а над 68 първа е съотборничката й Александра Стублева.

При мъжете в дисциплината "кумите" победители са: до 60 кг Тодор Настев (Дарис), до 67 кг Васил Ривов (Аида Нет), до 75 кг Красен Николаев (Шото-Витяз), до 84 кг Симеон Стойчев (Левски) и над 84 кг Роберто Петров (Цанев).

Отборно "кумите" при жените шампионки са Петромакс (Плевен), а при мъжете Цанев (София).

В дисциплината "ката" отборно мъже и жени златните медали завоюваха състезателите на клуб Самурай.

Индивидуално мъже първи е Пеньо Пенев (Самурай), а при жените шампионка на "ката" е Теодора Цанева (Цанев).

В крайното класиране по медали на шампионата за всички възрасти е спортен клуб Цанев с 27 златни, 10 сребърни и 18 бронзови отличия. Втори е карате клуб Шурикен с 14-19-15, а трети - Самурай с 11-7-17.

В първенството участваха състезатели от 29 клуба от цялата страна.