Зареждане

Синът на Кадиров отрече да е имало масов бой на турнир по борба в Грозни

Синът на Кадиров отрече да е имало масов бой на турнир по борба в Грозни
Публикувано на: Януари 15, 2026 в 02:00 ч
Временно изпълняващият длъжността вицепремиер на Чечения и министър на физическата култура и спорта на републиката Ахмат Кадиров написа в своя Telegram канал, че медиите преувеличават мащаба на конфликта на руското младежко първенство в Грозни. Той настоя, че не е имало масово сбиване.

По-рано медиите съобщиха за масово сбиване с участието на спортисти и зрители на първенството по свободна борба за младежи (U21) на Севернокавказкия федерален окръг. След срещата между осетинеца Давид Ваниев и чеченеца Турпал Ахлоев, която Ваниев спечели, между спортистите избухна конфликт. Зрители от публиката се присъединиха към сбиването.

Михаил Мамиашвили, президент на Руската федерация по борба (RWF), заяви, че инцидентът ще бъде разгледан от дисциплинарната комисия на организацията. Кадиров заяви, че медиите не са проверили информацията и са преувеличили „незначителен инцидент между двама спортисти поради неспортсменското поведение на единия от спортистите“.

„Всъщност възникна локален конфликт, който бързо беше разрешен на място. Не се стигна до масово сбиване. Състезанието продължи по план и приключи успешно. С подстрекателя беше проведен превантивен разговор. Всички разбираме, че подобни ситуации могат да възникнат на спортните площадки, особено сред млади спортисти, които понякога губят контрол над емоциите си. 

Този инцидент не бива да се представя като междуетническо или като масово сбиване. Видеото показва, че са участвали само няколко души, докато други зрители и спортисти са се намесили, за да разделят двамата.“, написа Кадиров.

Ахмат Кадиров е на 20 години и е син на главата на Чечения Рамзан Кадиров. Ето видео от сбиването:


Последни новини

Оферта на деня

Горещи Новини

Видео

Най-четени статии днес