Време за реванш: Теодор Христов влиза в турнир с шампиона Чико Кусаи на 13 декември
"В момента дискутираме различни възможности за мач с Пулев - обясни боксовият агент. - Все още нищо не е решено. Ако Пулев е съгласен да дойде в САЩ срещу разумна сума, ще се бием с него. Не сме сигурни дали мач в Европа ще бъде правилното решение."
"Тогава Брайънт имаше лични проблеми и не беше фокусиран върху бизнеса - добави Пелц. - Пулев е солиден боксьор, но не е уважаван в САЩ от феновете заради нивото на неговите съперници. Това не означава, че той не може да победи по-силни противници. Брайънт се доказа като най-добрия боксьор в Америка в тежка категория. Той е готов да се бие с Кличко още утре, ако има възможност. Дженингс е победител. Това ме впечатлява най-много. Знае как да победи своя съперник, който може да има по-добри умения от него. Има скорост и движение, каквито малко боксьори в тежка категория притежават."
"Моят мениджър Хаген Дьоринг ми каза, че 99% ще се бия с Дженингс на 24 август - коментира Кобрата. - И аз искам най-сетне да се боксирам. Доколкото разбрах, Руслан Чагаев се е отказал, защото неговите мениджъри са искали повече време, за да може той да се подготви."
"Играхме на половин игрище на голям стадион - разказа Кубрат. - Турнирът беше в един ден. Останахме четвърти. Имаше отбори на ARD и на една известна германска бира. Паднахме на полуфинала с дузпи. Редовното време завърши 1:1. Вкарах първата дузпа, но моите съотборници пропуснаха."
"Боксът има проблеми в момента, защото шампионът не е само един - смята 66-годишният Пелц. - Обикновеният спортен фен няма представа кой е световният шампион в тежка категория. Когато бях млад, всеки беше чувал за Флойд Патерсън, Сони Листън или Ингемар Йохансон. Сега шампионите са прекалено много, категориите също са доста. Това наранява бокса и е огромен проблем. Промоутърите трябва да правят по-равностойни срещи. В момента се опитват да уредят лесни победи на своите боксьори, което отблъсква феновете."