Ерол Спенс и
Себастиан Фундора са се съгласили на битка за титлите в лека средна категория.
Двамата ще се боксират през октомври в Далас, Тексас. Фундора ще защитава своите пояси на WBC и WBO, които той спечели с разделено съдийско решение срещу Тим Цзю през март. Надеждата на PBC е да организират събитието Prime Video PPV на стадион AT&T, ако финализираната дата се вмести в графика на Dallas Cowboys.
34-годишният Спенс се е състезавал там два пъти, с победи над Майки Гарсия и Йорданис Угас. След победата на Фундора срещу Цзю, Спенс се качи на ринга и го предизвика. Известен като "The Towering Inferno", Фундора и сестра му Габриела са първите брат и сестра, които са пълноправни шампиони в историята на бокса.
Фундора e с рекорд 21-1-1 в бокса и печели 13 от срещите си с нокаут. Единствената му загуба е с нокаут от Брайън Мендоса. Спенс е с рекорд 28-1 в бокса и идва след загуба от Терънс Крауфорд, която допусна през юли 2023 година. Той загуби титлите на WBA, WBC и IBF, като така не успя да стане безспорен шампион.
Ерол печели 22 пъти с нокаут и сподели, че това може да бъде последната битка в кариерата му.