Въпреки настоящия скептицизъм около перспективите на
Конър Макгрегър, няма съмнение, че всяка битка или дейност, включваща Конър, привлича огромно внимание от страна на феновете.
Ислам Махачев никога не е имал толкова голяма битка през цялата си кариера, особено по отношение на промоцията и медийното отразяване, така че подобна битка би била интересна и за него. Хавиер Мендес, треньорът на Ислам, също говори за битката:
„Ако се случи, това би могла да бъде най-голямата битка в историята на UFC. Честно казано, Конър има огромен потенциал. Ако имах списък с желания, това би била тази битка, защото искам да се бия с него отново. Ако той победи Макс, това определено може да се случи. Ще бъде една от най-големите битки в историята на спорта.“
Самият Махачев отговори на въпроса за битка с Конър преди две години:
„Защо не? Би било глупаво да откажа нещо подобно. Разбира се, че бих се бил с Конър. Този човек вече не е същият. Не искам да говоря лошо за него, но всички го знаят - той не е същият. Когато се би с Хабиб, беше в добра форма, беше боец на високо ниво, но сега, след като злоупотреби с алкохол, не е същият.“
Преди всичко е важно да се осъзнае фактът, че има шанс за битка между Махачев и Макгрегър, но по същество е само един - много неща трябва да се съчетаят, за да се случи. Но има много други фактори срещу подобна битка. Първо, Махачев се нуждае от победи над Иън Мачадо Гари и Макгрегър над Холоуей. Докато първото е доста вероятно и Ислям ще се очертае като фаворит, Конър е по-труден: престой, контузии, лоши навици, той е далеч отвъд разцвета на силите си и възрастта му.
Конър може да се бие за титлата, дори без да е в ранглистата. Но това все пак е само една победа за шест години и половина - и тя би била срещу боец от лека категория. Такава битка би могла да се проведе, знаейки, че е отлична възможност да се осигури шанс за титлата за Макгрегър. Paramount би била във възторг, феновете биха били критични, но все пак биха били нетърпеливи да гледат. Целият състав на претендентите в полусредна категория обаче би трябвало да бъде изместен отново.
Ключът е да се напаснат правилните дати - Макгрегър заяви, че има договорна битка за април 2027 г., месец преди края на Рамадан, което го прави неудобен момент за Махачев. Битка между Макгрегър и Ислам определено е по-реална, отколкото беше преди два или три месеца. Но, отново, много неща трябва да се случат, за да се случи това. На първо място, Конър се нуждае от победа, а на хартия шансовете му са малки в момента. Дори Ислам го каза:
„Завръщането на Макгрегър е добро за UFC. Той е голямо име в нашия спорт. Що се отнася до битката, той се изправя срещу труден противник. Холоуей срещу Конър? Мисля, че Макс може да спечели тази битка.“
И все пак, в ММА всичко може да се случи и ситуацията се променя изключително бързо, така че защо не?