Бившият претендент за титлата в полусредна категория на UFC
Колби Ковингтън е готов да се бие с
Израел Адесаня. В началото на месеца Колби сложи точка на спора с Хорхе Масвидал и успя да го доминира в Лас Вегас.
Така Ковингтън се върна към победите и губи само от Камару Усман в последните си 11 битки за UFC. Много хора смятат, че Колби щеше да е шампион, ако Усман не беше в играта. Двамата направиха две битки, които Камару Усман да спечели.
Ковингтън обаче не признава загубите. Той вярва, че бил ограбен от съдиите. Наскоро Колби насочи вниманието си към
Дъстин Порие и иска да се бие с него в полусредна категория. Това обаче няма да му спечели нов шанс за титлата.
В интервю за
Submission Radio Ковингтън коментира евентуален дебют в средна категория и каза:
"Мисля, че мога да се кача в средна категория и да се бия с Израел Адесаня. Не знам дали той ще се съгласи. Защо всички подкрепят Усман за такава битка ? Аз съм този, който победи Усман.
Бих го два пъти и той не струва. Всички знаят, че в Ню Йорк спечелих последните 3 рунда. Защо аз да не се бия с Адесаня ? Той не може да спре борбата ми. Ще го вдигна и ще го посадя по глава. Той е кардио кикбоксьор.
Не мисля, че Адесаня би могъл да спре моята американска борба и не мисля, че е толкова добър боец. Ще успея да го стопя в такава битка. Той ще се стопи на сто процента под моя натиск и темпото ми."
Ще може ли Ковингтън да се справи с Адесаня ?